Idealne miejsce na ekologiczne zakupy w Warszawie

warzywa

W ostatnich latach ekologiczne produkty zyskały ogromną popularność. Częściowo oczywiście za sprawą mody, ale nie tylko. Stajemy się coraz bardziej świadomi tego, co jemy i wpływu naszych wyborów żywieniowych na zdrowie. Coraz więcej mówi się o zanieczyszczeniach i szkodliwości niektórych produktów. Sprawia to, że dokonujemy bardziej przemyślanych wyborów, jeśli chodzi o jedzenie. Przywiązujemy większą wagę do jakości we wszystkich dziedzinach życia i nie ma powodów, dla których to, co ląduje na naszym talerzu, miałoby być wyjątkiem.

Jeżeli zdarza Wam się kupować ekologiczną żywność, to pewnie zauważyliście, że w naszym kraju ten rynek w ostatnich latach niesamowicie się rozwinął. Są sklepy poświęcone w całości jedzeniu eko, a w pierwszym z brzegu supermarkecie znajdziemy dział ze zdrową żywnością. Mamy jednak zdecydowanie mniejszy wybór, jeśli chodzi o świeże produkty. Sporym minusem jest też ich cena, która wiele osób skutecznie zniechęca.

Dzisiaj chciałabym Wam pokazać moje ulubione miejsce, które koncentruje się właśnie na świeżych produktach typu warzywa, owoce, mięso czy nabiał. Ceny nie należą do najniższych, ale są bardziej przystępne, niż w wielu innych sklepach.

Mowa o targu z ekologiczną żywnością, który znajduje się w Warszawie przy ulicy Zakroczymskiej 12, w Fortecy Kręglickich będącej częścią Cytadeli. Mam to szczęście, że chodzę tam na piechotę, ale uważam, że naprawdę warto tu przyjechać nawet z drugiego końca miasta (i wiele osób tak robi). Targ odbywa się w każdą środę o godzinie 9:00.

targ-rybny

JAKIE PRODUKTY ZNAJDZIEMY W FORTECY?

Wystawiają się tutaj lokalni sprzedawcy z różnych branż. Kupimy tu świetnej jakości pieczywo, nabiał, mięso, przetwory, a nawet ryby i owoce morza. Ponadto na targu jest ogromy wybór świeżych warzyw, owoców i ziół. Jest to główny powód, dla którego tu przychodzę. W sklepach świeże produkty nie zawsze są dobrej jakości, a za te najlepsze i tak trzeba sporo zapłacić. Dlatego wolę kupić je na targu i mieć pewność, że pochodzą od sprawdzonego dostawcy. Daję słowo – nie jadłam w życiu lepszego jarmużu i malin, niż te kupione w Fortecy.

soczyste-maliny

targ-warzywny

swieze-pieczywo

Jeśli chodzi o ceny, to warzywa i owoce nie są drogie, zwłaszcza biorąc pod uwagę ich świetną jakość. Ostatnio się zdziwiłam, bo za kilka toreb wypchanych po brzegi warzywami zapłaciłam 20zł. W supermarketach nie raz zdarzyło mi się kupować podobne rzeczy i cena była zbliżona.

Trochę inaczej ma się sprawa z mięsem, produktami z mleka czy przetworami. Tutaj ceny są wyższe, ale trzeba pamiętać, że w większości są to rzeczy ekologiczne, które po prostu z natury nie są tanie. Oczywiście chciałabym robić tam wszystkie zakupy (będziecie mieli tak samo, jak tam przyjedziecie), ale póki co kupuję tam po prostu od czasu do czasu (bo kluczem w zdrowym życiu jest równowaga). Myślę, że warto choć raz spróbować rzeczy tak dobrej jakości, żeby mieć porównanie.

CO JESZCZE CZEKA NA NAS NA TARGU?

Dodatkową atrakcją jest z pewnością stoisko greckiej restauracji Santorini. Serwowane są tam świetne gyrosy, skepasti, grillowany serek halloumi i inne przysmaki na ciepło, które doskonale sprawdzą się na późne śniadanie lub lunch. Jest to mój stały punkt wypraw na targ. Ponadto, na stoisku znajdziemy pyszne greckie pasty kanapkowe, sałatki, pieczywo i wiele innych produktów.

gyros

Tutaj gyros w wersji na talerzu.

greckie-jedzenie

Jeśli lubicie zdrowe i pyszne jedzenie, to Forteca z pewnością Wam się spodoba. To świetne miejsce na eko zakupy i przy okazji brunch ze znajomymi. Wpadniecie? A może macie swoje ulubione miejsca na zdrowe zakupy? Chętnie o nich usłyszę!

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply